Toimetame kohale üle Euroopa!

Tasuta tarne Tallinnas!  I  Osta kohe, maksa hiljem Inbankiga

English
Marmori-kaevandus-1024x683

Marmori saladused ja kuidas selle eest hoolt kanda

Marmor oma võrratu elegantsi ja ajatu iluga on kaunistanud kodusid ja arhitektuurilisi imesid juba sajandeid. See peen looduslik kivi kannab rikkalikku ajalugu ja jääb alati luksuse ja elegantsi sümboliks.

Tihti arvatakse et kõik valge kivi ongi Marmor - kuigi on olemas sadu marmori sorte, mida kaevandatakse igal pool maailmas. Tuntuimad nendest tulevad Itaaliast ja Hispaaniast (paljud nendest leiate ka meie valikust), aga marmorit kaevandatakse ka näiteks Hiinas, Türgis ja Indias.

Marmor moodustub Maa sees lubjakivi metamorfoosi kaudu intensiivse kuumuse ja rõhu all. See looduslik protsess annab marmorile selle iseloomuliku mustri ja keerised, muutes iga plaadi ainulaadseks meistriteoseks. Marmori mitmekesine värvipalett ulatub klassikalistest valgetest ja kreemjatest kuni lummavate siniste, roheliste ja sügavate mustadeni, tagades lõputud võimalused sisekujunduse maailmas.

 

Kuidas Marmori eest hoolitseda?

See ajatult kaunis materjal nõuab tänu oma poorsele pinnale natukene rohkem hoolt ja armastust kui mõned teised kivimaterjalid. Kui valite marmorit söögilaua või tasapinna materjaliks, tuleb hoolega läbi mõelda kas olete valmis ka selle eest hoolitsema ja seda kaitsma, et pind säiliks kauni ja puhtana aastaid.

Erinevate marmorite pinnad varieeruvad ja mõni on suurema imavusega kui teine. Marmori matistamine avab kivi poore rohkem kui poleeritud pinnal ja sellisel juhul on plekkide teke tõenäolisem.

Kõige suurem oht marmorile on plekkide teke tänu kokkupuutele happeliste ja värviliste vedelike või toiduainetega, nagu tsitrus ja punane vein. Vältida tuleks ka teravate esemete kokkupuudet kivi pinnaga, et vältida kriime.

 

Tips & Tricks kuidas hoida Marmor kaua kaunina

  • Kaitske plekkide eest - Marmor on vastuvõtlik värvumisele, seetõttu on soovitatav kõik lekked viivitamatult pühkida, eriti happelistest ainetest, nagu tsitrusviljade mahlad või vein. Kaaluge aluste kasutamist klaaside ja taldrikute all, et vältida otsest kokkupuudet kivi pinnaga.
  • Kaitse - Marmor on poorne materjal ja selle vahatamine või õlitamine aitab kaitsta plekkide ja niiskuse imendumise eest. Konsulteerige professionaaliga, et määrata konkreetsete marmorpinna jaoks sobiv kaitsevahend ja kasutus.
  • Vältige kuumakahjustusi: Värvimuutuste vältimiseks kasutage kuumade esemete all alati kuumaaluseid.
  • Õrn igapäevane hooldus: Tolmutage pinda perioodiliselt ja kasutage rutiinseks hoolduseks niisket lappi. Vältige karedate pesuharjade ja lappide kasutust, mis võivad marmorit kriimustada.

 

Nõustame ja aitame alati kõiki oma kliente seoses materjali omaduste ja nende hooldusega! 🙂

The Cornersi Pere

The Corners (@thecornersdesign) | Instagram

Shopping cart

0
image/svg+xml

Ostukorv on tühi!

Continue Shopping
UUDISKIRJAGA LIITUJA SOODUSTUS

-10%

Liitu meie uusikirjaga.